Єдиний державний реєстр спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

Ганна Довгая
496
18 Травня 2021
Єдиний державний реєстр спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)
496
18 Травня 2021

У соцмережах «гуляє» думка, що замовник може здійснювати перевірку учасника як такого, до якого застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у нього публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції», за допомогою «єдиного державного реєстру спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» за посиланням. Чи дійсне таке твердження? Ви будете здивовані.

Під час здійснення закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовникам необхідно враховувати вимоги Закону України «Про санкції», у тому числі рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Відповідно до пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14.05.2020 «Про застосування, скасування і внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України від 14.05.2020 № 184, Кабінетові Міністрів України було визначено завдання щодо внесення змін до законодавчих актів України стосовно удосконалення процедури застосування, реалізації і моніторингу санкцій, що передбачало, зокрема, запровадження єдиного державного реєстру спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та визначення центрального органу виконавчої влади, відповідального за ведення такого реєстру.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель