Чи може замовник відхилити пропозицію учасника через невідповідність п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону за умови, що до ЄРДР внесено відомості про вчинення злочину?

Анастасія Матвійчук
1799
11 Жовтня 2019
Чи може замовник відхилити пропозицію учасника через невідповідність п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону за умови, що до ЄРДР внесено відомості про вчинення злочину?
1799
11 Жовтня 2019

Питання від читача

«Доброго дня! Просимо надати відповідь на наше питання. Замовник проводить відкриті торги. У закупівлі бере участь учасник, відносно якого відкрито кримінальне провадження. На даний час обвинувального вироку суду ще немає. Може чи ні його відхилити замовник, посилаючись на п. 1 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі»? Він має незаперечні докази того, що учасник пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі, посилаючись на кримінальне провадження, яке триває. Тобто саме цьому замовникові в цій закупівлі учасник не пропонує, не дає та не погоджується дати винагороди, але відомості про кримінальне провадження щодо службових посадових осіб учасника внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 369 КК України».

Відповідь експерта

Добрий день! Насамперед відзначимо, що Основний закон нашої держави — Конституція України — у статті 62 стверджує, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, допоки інше не встановлено судом, а тому ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Із цього випливає, що будь-які...

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель