Чи має право замовник звернутися за підтвердженням інформації наданої учасником у відкритих торгах? Який алгоритм?

Ганна Довгая
536
23 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи має право замовник звернутися за підтвердженням інформації наданої учасником у відкритих торгах? Який алгоритм?
536
23 Липня 2020

З моменту набуття чинності нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) у замовників часто виникають сумніви щодо достовірності поданої учасниками інформації. Розглянемо деякі особливості підтвердження інформації у складі тендерних пропозицій.

Частиною 15 статті 29 Закону визначено норму за якою замовнику надано право звертатись за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій згідно їх компетенції.

У разі підтвердження інформації, поданої учасником, після подання відповідного запиту та отримання достовірної інформації про невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною першою статті 17 Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника.

Пам’ятаємо, що згідно з частиною 10 статті 29 Закону строк розгляду тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.

Нюанси протокольного оформлення

Майте на увазі! Якщо існує потреба підтвердженням інформації, поданої учасником:

  1. Тендерний комітет/Уповноважена особа формує протокол засідання з обґрунтуванням необхідності подання звернення до органів державної влади, підприємств, установ, організацій.
  2. На підставі ч. 15 ст. 29 Закону замовник подає запит до органів державної влади, підприємств, установ, організацій, відповідно до компетенції.
  3. Після отримання відповідної інформації замовник повертається до розгляду учасника. За результатом чого замовник готує протокол про результати розгляду тендерних пропозицій з урахуванням отриманої інформації.

Тобто, з метою неупередженого розгляду тендерних пропозицій, у разі наявності вагомих сумнів щодо поданої можливим переможцем процедури закупівлі інформації, замовник має право отримати достовірну інформацію у відповідних органів державної влади, підприємств, установ, організацій.

Задля економії Вашого часу, пропонуємо для використання у роботі розроблений приклад протоколу «Протокол необхідності підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій» на порталі RADNUK.COM.UA

Надпорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель