Пов’язаність органів місцевого самоврядування та їх комунальних підприємств

Тетяна Коріненко
708
2 Жовтня 2021
Пов’язаність органів місцевого самоврядування та їх комунальних підприємств
708
2 Жовтня 2021

Аналізуючи висновки за результатами моніторингу процедур закупівель та суду, дізнаємось, яким чином замовнику відхилити учасника у разі участі у процедурі закупівлі комунальних підприємств зі спільним засновником або коли замовник є засновником комунального підприємства — учасника.

Відповідно до частини 7 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та / або з уповноваженою особою (особами), та / або з керівником замовника.

Так, пов’язаними особами у розумінні Закону вважатимуться юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з учасником процедури закупівлі.

Під здійсненням контролю розуміється можливість здійснення вирішального впливу на господарську діяльність учасника процедури закупівлі. Такий вплив може здійснюватися безпосередньо або через інших фізичних чи юридичних осіб, зокрема шляхом реалізації права володіння або користування всіма їхніми активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу або результати голосування, а також можливість визначати умови...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу