Об’єднання учасників: що зазначити у ТД аби не допустити відміни

Наталія Чабан
935
17 Квітня 2021
Об’єднання учасників: що зазначити у ТД аби не допустити відміни
935
17 Квітня 2021

Статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за складання тендерної документації не відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Таке порушення тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі 1 700 грн, за потворне правопорушення протягом року — 3 400 грн. У цій публікації розглянемо, які вимоги до учасника, передбачені Законом, найчастіше замовники не встановлюють.

Оголошення: UA-2020-12-03-013114-b

Моніторингом встановлено: «…що на порушення абзацу 2 пункту 2 частини 2 статті 22 Закону тендерна документація замовника не містить умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності об’єднання учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 Закону».

Висновок про наявність або відсутність порушень

За результатами аналізу питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення частини 3 статті 17, пункту 2 частини 2 статті 22 та частини 3 статті 32 Закону.

Коментар редакції: учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі — фізична особа, фізична особа — підприємець чи юридична особа — резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Для цілей цього Закону до об’єднання учасників...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу