Лайфхаки для замовників у разі складання протоколу ДАСУ на замовника

Оксана Костенко
3521
19 Серпня 2021
Лайфхаки для замовників у разі складання протоколу ДАСУ на замовника
3521
19 Серпня 2021

Я запросила вас, панове, для того, щоб сказати вам пренеприємну звістку: щодо вас складено протокол.…

Найкращий спосіб захисту від притягнення до відповідальності згідно з протоколом про адміністративне правопорушення — це недопущення його складання. Проте, якщо ви запрошені для складання протоколу або ж протокол уже складено, постає питання: як діяти? Як знайти недоліки протоколу, які допоможуть довести свою невинність? У цій статті розглянемо типові порушення під час складання протоколу, а також надамо практичні поради щодо дій посадової особи замовника, якій загрожує адміністративна відповідальність.

За останні роки значно збільшилася кількість складених Державною аудиторською службою України (далі — ДАСУ) протоколів про адміністративне правопорушення та кількість притягнутих до відповідальності осіб. Так, за період січень — червень 2021 року:

  1. у результаті моніторингу закупівель складено 406 протоколів за статтею 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) (центральний апарат ДАСУ — 45, офіси ДАСУ та їх управління в областях — 361), за якими у 202 випадках прийнято рішення про накладення адміністративних стягнень на загальну суму понад 1 млн грн;
  2. за порушення фінансової дисципліни, бюджетного законодавства, законодавства про закупівлі до адміністративної відповідальності за статтями 1642, 16412, 16414 КУпАП притягнуто 929 посадових осіб.

За таких обставин підвищується значимість процесуальних дій особи, що притягається...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу