Чи підпадає стаття 17 Закону під усунення невідповідностей протягом 24 годин?

Наталія Чабан
1238
15 Вересня 2020
Чи підпадає стаття 17 Закону під усунення невідповідностей протягом 24 годин?
1238
15 Вересня 2020

Інформація про закупівлю: Оголошення № UA-2020-07-17-000026-a

Предмет закупівлі: товар –  Бензин А-95, дизельне паливо

За наслідками проведеного моніторингу встановлено, що замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника торгів «Х» виявлено невідповідності в інформації та документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та оприлюднено вимоги про усунення цих невідповідностей від 04.08.2020. При цьому документи, в яких встановлені невідповідності, не є документами або інформацією, що підтверджують кваліфікаційні критерії, тому при оприлюдненні вимог про усунення невідповідностей Замовником порушено норми частини шістнадцятої статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).

Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: за результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій та їх оцінки встановлено порушення вимог ч. 16 ст. 29 Закону.

Коментар редакції: Чинна редакція Закону містить  довгоочікувану норму про виправлення помилок протягом 24 годин, яка надає можливість виправляти невідповідності в інформації та/або документах, проте, замовник не врахував вимоги абз. 2 ч. 16 ст. 29 Закону, яким визначено, що замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах:

  1. що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  2. на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Крім того, зауважимо, що застосування переваг нововведення «24 години на виправлення...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу