Чи можна здійснювати моніторинг закупівлі після опублікування звіту про виконання договору?

Олег Волянський
529
15 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи можна здійснювати моніторинг закупівлі після опублікування звіту про виконання договору?
529
15 Серпня 2020

Питання від читача:

«Доброго дня! Допоможіть розібратись з таким проблемним питанням: чи можна здійснювати моніторинг закупівлі після опублікування звіту про виконання договору?»

Відповідь експерта:

— Вітаю! Статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що моніторинг процедури закупівлі здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, та його міжрегіональні територіальні органи (далі — органи державного фінансового контролю).

Моніторинг процедури закупівлі здійснюють протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії. Також стаття 10 Закону передбачає, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, установленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю — протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

Стаття 41 Закону передбачає, що в разі закінчення строку дії договору про закупівлю, виконання договору про закупівлю або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю.

Отже, Закон про публічні закупівлі не передбачає права проведення органами Держаудитслужби моніторингу закупівлі після опублікування звіту про виконання договору.

Є судові рішення, які стверджують про правомірність дій органів Держаудитслужби щодо проведення моніторингу вже після опублікування звіту про виконання договору про закупівлю на тій підставі, що сам наказ органу на проведення моніторингу як рішення було прийнято до дати публікування такого звіту.

Для більшого розуміння порушеного вами питання за допомогою функції пошуку статей перегляньте на порталі RADNUK.COM.UA статті:

Бажаємо успіхів. У разі виникнення питань Тендерне агентство «Радник» надає послуги повного або часткового супроводу замовників у публічних закупівлях. Для отримання послуг дзвоніть за такими номерами: (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91. Або переходьте за посиланням.

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель