Чи можна в оголошенні в полі «Інформація щодо місця поставки товару» зазначити посилання на ТД? Думка ДАСУ та суду

Володимир Маркович
608
8 Січня 2022
Чи можна в оголошенні в полі «Інформація щодо місця поставки товару» зазначити посилання на ТД? Думка ДАСУ та суду
608
8 Січня 2022

Статтею 21 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено порядок інформування про проведення відкритих торгів. Крім того, оголошення про проведення відкритих торгів, серед іншого, повинно містити кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг.

При цьому вже протягом тривалого часу Державна аудиторська служба України (далі — ДАСУ) встановлює порушення пункту 3 частини 2 статті 21 Закону в частині незазначення інформації щодо місця поставки товарів / виконання робіт / надання послуг в оголошенні. Далі розглянемо практику моніторингу ДАСУ щодо цього питання.

Приклад 1

Моніторинг № UA-M-2021-05-25-000013, оголошення № UA-2021-01-22-003052-b

За результатами моніторингу встановлено: відповідно до пункту 3 частини 2 статті 21 Закону оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити таку інформацію: кількість та місце поставки товарів, обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг. Замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначено інформації щодо місця поставки товарів. Так, у графі «Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг» зазначено «Україна, Відповідно до документації», що не відповідає вимогам пункту 3 частини 2 статті 21 Закону.

Приклад 2

Моніторинг № UA-M-2021-05-14-000073, оголошення № UA-2021-01-26-007212-c

За результатами моніторингу...

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу