Чи має замовник перевіряти переможця по статті 17 Закону на момент укладення договору про закупівлю?

Наталія Чабан
493
1 Травня 2021
Чи має замовник перевіряти переможця по статті 17 Закону на момент укладення договору про закупівлю?
493
1 Травня 2021

Лише декілька хвилин необхідно сумлінному замовнику, щоби перевірити публічну інформацію щодо наявності / відсутності в учасника порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Однак, ігноруючи дану можливість та свідомо (за висновком Держаудитслужби) не звернувши увагу на публічну інформацію, замовник приймає рішення та визначає переможцем закупівлі учасника, який притягувався до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій. Про те, чи дійсно мало місце вказане порушення та як діяти замовнику, коли висновок не зовсім відповідає дійсності, дізнавайтесь далі.

Моніторинг UA-M-2021-04-23-000106 Оголошення: № UA-2021-04-07-001926-a

Під час моніторингу встановлено: «…що за результатами переговорної процедури замовником укладено договір про закупівлю з ТОВ “Х” на суму 492 715,97 гривень.

При цьому, за даними офіційного вебпорталу Антимонопольного комітету України ТОВ “Х” значиться у “Зведених відомостях про рішення органів Комітету про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді спотворення результатів торгів (тендерів) та накладення штрафу” як притягнене до відповідальності згідно з рішенням Адміністративної колегії Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 14.04.2021 №60/25-р/к.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 17

Моніторинг закупівель

Публікації щодо здійснення органом державного фінансового контролю такого виду контролю як моніторинг закупівель, зокрема, новини моніторингу, приклади, коментарі, особливості, судова практика щодо моніторингу