Залишки ліків, зокрема вакцин проти COVID-19, можна відслідковувати у вільному доступі

Альона Жужа
980
5 Серпня 2021
Залишки ліків, зокрема вакцин проти COVID-19, можна відслідковувати у вільному доступі
980
5 Серпня 2021

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» (далі — ДП «МЗУ») запустило власну систему бізнес-аналітики (ВІ) на платформі Tableau Software, що допоможе пацієнтам, пацієнтським та громадським організаціям оперативно відслідковувати графік поставок та наявність потрібних ліків, представникам фармринку аналітикам, органам виконавчої влади, закладам охорони здоров’я тощо.— моніторити перебіг закупівельних процедур, тощо.

ВІ-система візуалізує дані про централізовані закупівлі та поставки, що здійснюються ДП «МЗУ» за програмами Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) у 2020 та 2021 роках. Зокрема, закупівлі у 2020 році відбувались відповідно до наказу МОЗ України від 28.02.2020 № 589, у 2021 році — відповідно до наказу МОЗ України від 12.01.2021 № 32 (зі змінами). ВІ-система містить так у інформацію:

  • кількість ліків і медвиробів, що закуповуються ДП «МЗУ» за централізованими програмами, та суми договорів;
  • графік поставок в Україну за кожним закупленим товаром та фактичні дати відвантажень у лікарні;
  • залишки ліків та медвиробів, закуплених ДП «МЗУ» централізовано за державний кошт, у лікарнях та областях;
  • наявність вакцини CoronaVac проти COVID-19, що була закуплена ДП «МЗУ».

У системі є три великі розділи інформації «Закупівлі», «Поставки» та «Залишки» (Рис . 1).

Рис.1

Перейшовши у кожен з них, можна відфільтрувати інформацію по напряму закупівлі, МНН та бюджетному року. Додатково можна відслідкувати наявні залишки ліків, закуплених ДП «МЗУ», за областю та закладом охорони здоров’я (Рис. 2).

Рис.2

Пошук відбувається за міжнародною непатентованою назвою (МНН) препарату. Додатково щодо зазначення МНН в закупівлях з ознакою COVID-19 читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Бути чи не бути МНН в закупівлях з ознакою COVID-19?».

Користуючись BI, можна знайти конкретний МНН, його кількості, закуплені у 2020 чи заплановані до закупівлі у 2021 році, на якому етапі знаходяться поставки та у яких лікарнях є залишки цього препарату.

Залежно від того, яку інформацію необхідно знайти, потрібно зайти в один із трьох розділів («Закупівлі», «Поставки» чи «Залишки»), обрати рік, необхідний напрям та / або одразу МНН з випадн ого списку у лівому верхньому куті. Система покаже потрібну інформацію.

Пошук за МНН у розділі «Закупівлі» (Рис. 3).

Рис.3

Пошук за МНН у розділі «Поставки» (Рис. 4).

Рис.4

Пошук за МНН у розділі «Залишки» (Рис. 5).

Рис.5

У розділі «Залишки», обравши на карті одну із областей, можна переглянути всі товари, що були закуплені ДП «МЗУ» та доставлені у відповідні лікарні області. 

«У ВІ наявні дані щодо усіх закладів охорони здоров’я, до яких ДП ‟МЗУ” постачає ліки та медичні вироби, що закуповуються за централізованими програмами МОЗ. Дані про поставки оновлюються щоденно, про закупівлі — щогодинно. Інформація про залишки актуалізується двічі на місяць, після внесення у систему відповідних даних закладами охорони здоров’я. Дані з BI можна завантажити в Excel», — Альона Жужа, начальниця відділу виробничої аналітики та ІТ ДП «МЗУ». 

Інформація з ВІ-системи ДП «МЗУ» буде корисна пацієнтам, пацієнтським та громадським організаціям, які зможуть оперативно відслідковувати графік поставок та наявність потрібних ліків, представникам фармринку, щоб моніторити перебіг закупівельних процедур, аналітикам, органам виконавчої влади, закладам охорони здоров’я тощо.

Створення ВІ-системи є власною розробкою ДП «МЗУ», що спрямована на відкриття даних про ліки та медвироби, закуплені централізовано за державний кошт. Уперше така велика кількість інформації про державні медичні закупівлі оприлюднена в одному місці, є публічною та доступною для кожного.

ВІ-система — один із інструментів ДП «МЗУ», що мають на меті покращити доступ пацієнтів, лікарів та громадськості до інформації про державні медичні закупівлі. Нещодавно підприємство також запустило свій чат-бот у Telegram. З його допомогою можна швидко і зручно перевірити статус закупівельних процедур ліків та медвиробів, графік поставок та залишки у лікарні. 

Також до вашої уваги на порталі RADNUK.COM.UA такі статті:

Медичні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО