Порядок визначення обсягів закупівлі лікарських засобів установами, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів

Анастасія Бажецька
785
13 Січня 2022
Порядок визначення обсягів закупівлі лікарських засобів установами, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів
785
13 Січня 2022

При визначенні обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів керуємось Порядком визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами й установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом МОЗ України від 11.07.2017 № 782 (далі — Порядок № 782), яким встановлено механізм визначення потреби закладів і установ охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, у закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та включені до Національного переліку основних лікарських засобів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів на поточний та подальші бюджетні роки (далі — Нацперелік).

Так, розподіл граничного обсягу коштів на лікарські засоби здійснюється з урахуванням пріоритетності їх використання: першочергово задовольняється в повному обсязі потреба в лікарських засобах, включених до Нацпереліку, після цього — в інших лікарських засобах. При цьому необхідно узгоджувати обсяг лікарських засобів, що планується закупити, з обсягами наявних бюджетних коштів. Це відповідає принципу раціонального планування.

Спершу оголошуємо закупівлі ліків з Нацпереліку (це є обов’язковою умовою). Далі розраховуємо наявні кошти, згідно з кошторисом, які ми можемо спрямувати на закупівлю лікарських засобів, що не увійшли до Нацпереліку, але є необхідними для забезпечення потреб установи, та оголошуємо...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Медичні закупівлі

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів