Прокуратура відправляє замовнику лист про порушення в закупівлі і вимагає розірвати договір: де межа Закону?

Оксана Костенко
2289
6 Грудня 2021
Прокуратура відправляє замовнику лист про порушення в закупівлі і вимагає розірвати договір: де межа Закону?
2289
6 Грудня 2021

Після набрання чинності Законом України «Про прокуратуру» № 697-18 від 14.10.2014 прокуратура була позбавлена функції нагляду за додержанням законів в Україні. Однак, незважаючи на зміни в законодавстві, прокуратура продовжує впливати на сфери господарської діяльності, в тому числі на ті, що пов’язані з державним майном і бюджетом, фактично здійснюючи нагляд за додержанням законів.

У цій статті розкриємо питання законності втручання прокуратури у публічні закупівлі та надамо поради замовникам під час взаємодії з прокуратурою.

Повноваження прокуратури в публічних закупівлях

Для початку необхідно визначитись з наявними у прокуратури повноваженнями, зокрема відповісти на питання: чи мають органи прокуратури право ініціювати моніторинг Державною аудиторською службою України (далі — ДАСУ) та звертатись до суду з позовом, і в яких випадках?

Відповідно до статті 1311 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює:

  • підтримання публічного обвинувачення в суді;
  • організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
  • представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом. Організація та порядок діяльності прокуратури визначаються законом.

Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про прокуратуру» (далі — Закон про прокуратуру) на прокуратуру покладаються такі функції:

  1. підтримання державного обвинувачення...
Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель