Усе частіше замовники замислюються над законодавчим регулюванням відповідальності у сфері публічних закупівель, а з огляду на введення в дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) дане питання є вкрай актуальним. Є різні види відповідальності, але більш за усе закупівельників турбують питання кримінальної відповідальності. Стосовно цього розкажемо сьогодні.
Підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, у зв’язку з чим, перш за все маємо з’ясувати, що таке склад злочину та його ознаки.
Так, складом злочину є певна сукупність ознак, що встановлені у Кримінальному кодексі України, що визначають вчинене суспільно небезпечне діяння як злочин.
Тільки сукупність усіх передбачених законом ознак складу може бути підставою кримінальної відповідальності.
Зазначені ознаки поділяються на об’єктивні та суб’єктивні. Кожний склад злочину передбачає певний набір ознак викладений у відповідній статті Кримінального кодексу України.
Об’єктом злочину є ті суспільні відносини, що охороняються законом та на які посягає злочин завдаючи тим самим шкоди.
Предмет злочину – будь-які речі матеріального світу, з певними властивостями яких у Кримінальному кодексі України пов’язана наявність у діях особи ознак конкретного складу злочину. Не всі злочині є предметними.
Об’єктивна сторона — зовнішня сторона діяння, яка виражається...