У випадку оскарження висновку моніторингу замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження. Тож який день вважається днем отримання інформації про відкриття провадження — день, коли дана інформація з’явилася на сайті судової влади, чи день отримання замовником ухвали?
Відповідно до частини 10 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок Держаудитслужби до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду.
Замовник в обов’язковому порядку зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження (Рис. 1).
Наказом Державної судової адміністрації України від 17.02.2014 № 30 «Про організаційне забезпечення функціонування вебпорталу „Судова влада України“» затверджено Регламент інформаційного наповнення офіційного вебпорталу «Судова влада України».
Відповідно до пункту 1.4 зазначеного Регламенту вебпортал / вебсайт «Судова влада України» є офіційним засобом публікації інформації про діяльність судів загальної юрисдикції, інших органів і установ судової влади в мережі Інтернет, у зв’язку з чим до нього застосовуються такі самі обмеження та контроль щодо суті й форми представлення інформації, як і до друкованих видань. Публікуватися на вебпорталі / вебсайті може офіційна інформація, що не містить відомостей з обмеженим доступом.
При цьому відповідно до пункту 2.8.5 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (зі змінами), на вебпорталі судової влади України щоденно оприлюднюється така інформація:
- список судових справ, призначених до розгляду (дата та час розгляду судової справи; склад суду; єдиний унікальний номер судової справи; сторони у справі; суть судової справи);
- інформація щодо стадій розгляду судових справ (назва суду; єдиний унікальний номер судової справи; номер провадження; дата реєстрації; склад суду; сторони у судовій справі; суть судової справи; стадія розгляду судової справи; звіт про автоматизований розподіл судової справи).
Отже, з вебсайту «Судова влада України» можна отримати інформацію про номер судової справи в розділі «Стан розгляду справ» (Рис. 2), номер провадження та стадію розгляду справи. Покроковий алгоритм отримання такої інформації дивіться в статті «Швидкий помічник для виконання вимог статті 8 Закону».
Аналогічної позиції щодо можливості отримати інформацію про відкриття провадження з вебсайту «Судова влада України» у справі дотримується також Департамент сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у своїй відповіді на запит 2613/2020.
Висновок. У разі оскарження замовником висновку моніторингу до суду в електронній системі закупівель зазначається інформація про оскарження (Рис. 1), а після відкриття провадження у справі замовник зазначає в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження з вебсайту «Судова влада України» (Рис. 3).
Додатково на порталі RADNUK.COM.UA читайте такі статті: