Адміністративна відповідальність у деталях. Судовий погляд

Ігор Млечко
1893
26 Серпня 2020
Адміністративна відповідальність у деталях. Судовий погляд
1893
26 Серпня 2020

На сьогодні питання адміністративної відповідальності замовників украй актуалізоване (стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП). Якщо до введення в дію Закону № 114-IX від 19.09.2019 відповідальність осіб замовників обмежувалася діапазоном в 11 900–17 000 грн штрафу за перше порушення протягом року, то на сьогодні найвищий діапазон такої відповідальності збільшився вдесятеро й становить 170 000 грн.

Адміністративна відповідальність може бути застосована до особи, яка без свідомого протиправного умислу допустила те чи інше порушення через «людський фактор» або з об’єктивної відсутності розуміння правильності застосування окремих положень чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (через відсутність сформованої практики). Далі розберемо процедурні нюанси притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 164-14 КУпАП, а також практику вирішення таких справ судами.

За порушення законодавства про закупівлі передбачена індивідуальна адміністративна відповідальність уповноважених осіб, службових (посадових) осіб замовників (згідно зі статтею 44 Закону та статтею 164-14 КУпАП). Безпосередньої відповідальності замовників як юридичних осіб, у тому числі фінансової, чинне законодавство України не встановлює.

Наразі перевірку закупівель та моніторинг закупівель здійснює Державна аудиторська служба України.

Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи (далі — органи державного фінансового контролю) уповноважені оформлювати матеріали про адміністративні правопорушення,...

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель