Як опублікувати звіт у системі ProZorro?

Олена Парфенюк
2114
8 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Як опублікувати звіт у системі ProZorro?
2114
8 Липня 2020

Нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає суттєві зміни, що стосуються механізму оприлюднення інформації щодо договорів, що були укладенні без використання системи ProZorro. В яких випадках публікувати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, (далі — звіт) у системі, щоб не порушити норми Закону, та як зробити це коректно?

Для здійснення закупівель товарів, робіт чи послуг, вартість яких починається від 1 копійки та не перевищує 50 тис. грн, замовник може не використовувати систему ProZorro. Тобто укладати прямі договори з будь-яким постачальником. Але при цьому замовник повинен оприлюднити в системі звіт про кожну таку закупівлю.

Окремо звертаю увагу на поле для заповнення «Ідентифікатор плану закупівлі». Хоча технічно воно не обов’язкове для заповнення, але рекомендую використовувати його та вказувати, відповідно до якого плану була проведена закупівля. Завдяки цьому у звітах, що формуються автоматично у друковані форми на вебпорталі ProZorro, збережеться інформація про джерело фінансування, зазначена саме в плані. Окрім цього, замовник може легко відслідкувати, який рядок плану вже було використано для проведення закупівлі, адже план і звіт будуть зв’язані. Але якщо зв’язати із планом звіт, то потім уже в такий план неможливо буде внести ніякі зміни.

Законом передбачено чіткий строк, коли необхідно опублікувати звіт,...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки