Ціноутворення на ринку електричної енергії від Української енергетичної біржі

Кріпак Інна
1302
15 Листопада 2021
Ціноутворення на ринку електричної енергії від Української енергетичної біржі
1302
15 Листопада 2021

Механізм коригування ціни електричної енергії замовником / виконавцем
є індивідуальним для кожного конкретного випадку і залежить
від погодинного графіку індивідуального профілю споживача

На оптовому ринку електроенергії ціни є більш мінливими, ніж на будь-якому іншому ринку. При розгляді безлічі різних стратегій ціноутворення для споживача не існує єдиного «правильнoго» чи «неправильнoго» вибору. Варіанти ціноутворення варіюються від повністю фіксованих цін до повністю індексованих цін на електроенергію.

При прийнятті остаточного рішення щодо вибору стратегії, важливо враховувати бюджет компанії, стійкість до енергетичних ризиків та операційні плани. А як показує практика, низька прогнозованість ринку електричної енергії призводить до ризиків у фінансово-господарській діяльності промислових підприємств і створює умови для врегулювання проблемних питань за рахунок підвищення тарифів. За умови нестабільних цін на ринку з’являється тенденція до зниження обсягу довгострокових контрактів на користь короткострокових.

До липня 2021 року частина 6 статті 67 Закону України «Про ринок електричної енергії» містила норму, що ціни ринку «на добу наперед» (далі — РДН) та внутрішньодобового ринку (далі — ВДР) можуть використовуватися як орієнтир (індикатор) для укладення правочинів щодо купівлі-продажу електричної енергії на ринку електричної енергії. Відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» від 14.07.2021 № 1639-IX така норма...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії