Письмова відмова від підняття ціни за електричну енергію до 10 %: зразок та рекомендації

Марія Бречко
2077
27 Вересня 2021
Письмова відмова від підняття ціни за електричну енергію до 10 %: зразок та рекомендації
2077
27 Вересня 2021

Підняттям ціни за електричну енергії вже не здивуєш жодного закупівельника. Втім кожен з них повинен розуміти золоте правило «не згоден — відмовляйся!». Як правомірно та «красиво» відмовитись від підвищення ціни, розповідаємо далі.

Договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (пункт 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі)).

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом (частина 1 статті 41 Закону про закупівлі). Згідно зі статтею 629 Цивільного кодексу України договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Порада: для дотримання принципів, закріплених Законом, та його мети замовникові у проєкті договору про закупівлю слід передбачати усі ті умови договору про закупівлю, які слід погодити шляхом подання тендерної пропозиції / пропозиції, та потім укладати договір про закупівлю, не змінюючи їх умов у випадках, не передбачених Законом. Думка представника Мінекономіки щодо цього у статті «Забули прописати порядок змін умов договору про закупівлю. Порушення?».

Буває, що умови укладеного договору про закупівлю електричної...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії