Постачальник електроенергії звертається щодо збільшення ціни: чи є підстави?

Марія Бречко
3532
9 Серпня 2021
Постачальник електроенергії звертається щодо збільшення ціни: чи є підстави?
3532
9 Серпня 2021

30.07.2021 прийнято постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, № 1227 «Про внесення зміни до постанови НКРЕКП від 08 квітня 2020 року № 766». У зв’язку з її прийняттям постачальники електричної енергії почали звертатися до замовників щодо збільшення ціни, проте, чи є це підставою для внесення змін до договору про закупівлю в частині збільшення ціни за одиницю товару відповідно до пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) або ж підставою застосування пункту 7 частини 5 статті 41 Закону, проаналізуємо у даній статті.

Для того щоб відповісти на ці питання, пригадаємо, що 08.04.2020 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП), була прийнята постанова № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — Постанова № 766). Згідно з пунктом 5 цієї постанови учасникам ринку «на добу наперед» (далі — РДН) і внутрішньодобовому ринку (далі — ВДР) визначено у своїх заявках на торги в торговій зоні «ОЕС України» зазначати ціни на електричну енергію не вище ціни, визначеної оператором ринку.

Згідно з обґрунтуванням до рішень...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії