Підвищення ціни на електричну енергію у зв’язку з коливанням цін на ринку цього товару

Анастасія Матвійчук
2890
9 Вересня 2021
Підвищення ціни на електричну енергію у зв’язку з коливанням цін на ринку цього товару
2890
9 Вересня 2021

Пункт 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон) дозволяє змінити істотні умови договору про закупівлю, а саме: збільшити ціну за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю / внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

У цій статті ми розберемо, у яких випадках постачальник електричної енергії вправі претендувати на перегляд ціни електричної енергії у зв’язку з ринковими коливаннями і як це правильно оформити.  

Вибір є завжди!

По-перше, замовнику, який закуповує електричну енергію в умовах конкуренції, слід пам’ятати, що перегляд ціни товару, незалежно від підстав, — його право, а не обов’язок. Навіть якщо в договорі вжиті фрази, на зразок «ціна переглядається сторонами…», таке положення ще не свідчить про обов’язок замовника погодитися на будь-яку пропозицію...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії