Підготовка проєкту договору про закупівлю електричної енергії споживачу

Марія Бречко
1979
18 Жовтня 2021
Підготовка проєкту договору про закупівлю електричної енергії споживачу
1979
18 Жовтня 2021

Замовникам, у яких виникає потреба у здійсненні закупівлі електричної енергії згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), під час підготовки тендерної документації / оголошення про проведення спрощеної закупівлі потрібно дотримуватися як вимог Закону, так і вимог спеціальних законодавчих актів, які регулюють порядок та правила постачання електричної енергії, а саме: Закону України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон про ринок), Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 (далі — ПРРЕЕ), Кодексу комерційного обліку, затвердженого  постановою НКРЕКП № 311 від 14.03.2018, та іншими нормативно-правовими актами.

Чи обов’язково замовнику складати проєкт договору про закупівлю?

Частиною 2 статті 22 Закону визначено, що в тендерній документації зазначаються відомості, однією з яких є проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Нормами частини 1 статті 10 Закону також визначено, що під час оприлюднення  оголошення про проведення спрощеної закупівлі замовник одночасно оприлюднює проєкт договору про закупівлю. Тобто обов’язкова вимога Закону — під час оголошення закупівлі завантажувати в електронну систему закупівель проєкт договору про закупівлю. 

Окрім того, спеціальними законодавчими актами також вимагається обов’язкове укладання договору про закупівлю. Згідно з положеннями частин 1 та 2 статті 56 Закону...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії