Помилково зазначений КЕКВ. Що робити?

Олена Жадан
10695
26 Січня 2021
Помилково зазначений КЕКВ. Що робити?
10695
26 Січня 2021

Питання читача

«Доброго дня! Прохання підказати, як діяти замовникові, коли в плані зазначено певний КЕКВ, а під час проведення закупівлі виявляється, що його зазначено помилково (або змінено)?»

Відповідь експерта

— Доброго дня! Згідно зі статтею 4 Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції Закону від 19.09.2019 № 114-IX (далі — Закон), закупівлю здійснюють відповідно до річного плану, який безоплатно оприлюднює замовник в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Одним із реквізитів, що зазначають під час заповнення форми річного плану, є код економічної класифікації видатків (КЕКВ), за яким планують провести оплату за договором, укладеним в результаті завершення закупівлі. 

Якщо в процесі проведення закупівлі з’ясувалось, що видатки передбачено провести не за тим КЕКВ, що вказаний у річному плані, або ж у випадку коли необхідно здійснити видатки за декількома КЕКВ, а в річному плані зазначено, наприклад, тільки один із цих КЕКВ, то в такому разі замовник має право внести відповідні зміни до річного плану. Однак такі зміни до конкретного запису в уже оприлюдненій формі річного плану на електронному майданчикові технічно внести неможливо.

Натомість законодавство у сфері публічних закупівель не встановлює для замовників заборони на виправлення технічних (механічних) помилок, допущених при заповненні електронних форм документів з публічних закупівель. Відповідно до норм Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 № 557, замовник має право прийняти рішення щодо необхідності виправлення технічних (механічних, формальних) помилок, допущених при внесенні інформації про закупівлю. Таке рішення замовника оформлюють відповідним протоколом, який підписує уповноважена особа (або члени тендерного комітету).

Детально про формальні помилки читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких публікаціях:

  1. «Чи має право тендерний комітет або уповноважена особа на помилку?»
  2. «Лист Держказначейства щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства у сфері закупівель».

Наприклад, у протоколі уповноваженої особи про виправлення помилки (зміни КЕКВ) в річному плані може бути зазначено так: «Вважати технічною (формальною) помилкою зміст тексту у пункті “7. Код згідно з КЕКВ”, допущеною в річному плані закупівель на 2020 рік при визначенні КЕКВ із закупівлі шкільних меблів (код за ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” 39610000-1 “Шкільні меблі”, за номером в електронній системі закупівель UA-P-2020-11-11-111111-а), та замінити слова “3110 – Придбання обладнання і предметів довгострокового користування” на слова: “2210 – Предмети, матеріали, обладнання та інвентар”».

Водночас необхідно пам’ятати, що формування річного плану закупівель є частиною процесу планування закупівельної діяльності замовника, а отже, фактичні дані не обов’язково повинні збігатися із плановими (зокрема, це такі дані, як очікувана вартість закупівлі та КЕКВ). 

Крім цього, під час реєстрації в органах Державної казначейської служби України бюджетних зобов’язань за договорами, укладеними за результатами проведення спрощених закупівель / процедур закупівель, не контролюють дотримання відповідності КЕКВ, наведеного в річному плані для певної закупівлі, та КЕКВ, зазначено в Реєстрі бюджетних зобов’язань, за яким реально буде оплачено цю закупівлю.

В доповнення відповіді на Ваше запитання розгляньте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Планування однієї закупівлі за декількома КЕКВ».

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель