Застосовуємо нагальну потребу правильно

Наталія Чабан
1696
28 Лютого 2021
Застосовуємо нагальну потребу правильно
1696
28 Лютого 2021

Чинним законодавством унеможливлене в певних випадках використання способу укладення договорів без використання електронної системи закупівель з постачальником товарів, надавачем послуг або виконавцем робіт у разі, якщо вартість предмета закупівлі на рік дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У даному випадку Закон зобов’язує замовників здійснювати закупівлі шляхом проведення спрощеної закупівлі. За своєю суттю ці закупівлі є дещо спрощеним аналогом відкритих торгів, що в першу чергу полягає у значно меншому строку проведення спрощеної закупівлі (строку оприлюднення оголошення, періоді уточнень, розгляду пропозиції тощо). А як бути, коли на проведення навіть спрощеної закупівлі в замовника обмаль часу, а Закон, як не крути, слід виконувати? Не сумуйте, як відомо, з будь-яких правил є винятки, один із яких ми пропонуємо розглянути у даній статті.

Пунктом 28 частини 1 статті 1 Закону визначено, що спрощена закупівля — придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 Закону.

Отже, як тільки в замовника виникла потреба придбати той чи інший товар, послуги чи роботи...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель