Щодо дискваліфікації учасника допорогової закупівелві

Редакція
814
27 Липня 2016
Щодо дискваліфікації учасника допорогової закупівелві
814
27 Липня 2016

Підкажіть, як діяти, коли учасник допорогових торгів при реєстрації на участь в аукціоні не прикріпляє документи, які вимагає замовник, а програма визначає його переможцем за найменшою ціною. Після аукціону учасник на електронну адресу замовника надсилає необхідні документи. Відповідно на майданчикові вони не розміщені. Чи зобов’язаний замовник дискваліфікувати такого учасника? Чи має заключити з ним договір?

Доброго дня! На жаль, досі порядок проведення допорогових торгів, у тому числі підстави для дискваліфікації учасників, на законодавчому рівні ще не врегульовано. Єдиним документом, який на даний час регулює порядок проведення допорогових закупівель, є Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35.

Згідно з п. 9.1 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35, замовник розглядає учасника, який надав за результатами аукціону найнижчу пропозицію, та приймає рішення щодо відповідності пропозиції вимогам, зазначеним у період оголошення закупівлі. П. 9.2 Порядку здійснення допорогових закупівель, затвердженого наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35, встановлено, що виключними підставами дискваліфікації учасника є:

  1. пропозиція учасника, який запропонував найменшу ціну, не відповідає умовам закупівлі;
  2. учасник, який запропонував найменшу ціну, відмовився від підписання договору.

З огляду на вищевикладене, у разі якщо ви під час оголошення закупівлі вимагали від учасника подання відповідних документів під час подання пропозиції (як невід’ємної її частини), то ви маєте право дискваліфікувати такого учасника на підставі невідповідності його пропозиції умовам закупівлі. Якщо ж під час оголошення закупівлі надані учасником-переможцем документи не вимагали як невід’ємну частину пропозиції, а його пропозиція повністю відповідає умовам закупівлі, то ви маєте право визначити даного учасника переможцем та укласти з ним договір.

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників