Чи можливо при допорогових закупівлях зменшувати ціну за одиницю товару в бік зменшення?

Редакція
460
28 Вересня 2017
Чи можливо при допорогових закупівлях зменшувати ціну за одиницю товару в бік зменшення?
460
28 Вересня 2017

Добрий день! Чи можливо при допорогових закупівлях зменшувати ціну за одиницю товару в бік зменшення (сума договору не змінюється, а збільшується кількість товару) або збільшення (сума договору не змінюється, а зменшується кількість товару)? Якщо так, то як викласти позиції відповідних предметів закупівлі у специфікації? Якими законодавчими документами слід послуговуватися? Дякую.

Добрий день! Перш за все зазначимо, що допорогові закупівлі не підпадають під дію Закону про публічні закупівлі, зокрема ст. 36 Закону, в якій наведено підстави для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю.

На сьогодні для допорогів діє тільки Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 (далі — Порядок). Відповідно до п. 9.4 Порядку договір за результатами проведення закупівлі замовник і переможець підписують поза системою згідно з чинним законодавством не раніше ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення про переможця закупівлі.

Договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні.

Звідси випливає, що договір за результатами допорогової закупівлі укладають відповідно до чинного законодавства, тобто положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні.

Таким чином, внесення змін до договору та додатків до договору здійснюють відповідно до вимог чинного законодавства та в порядку, передбаченому самим договором.

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників