Учасники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
424
31 Травня 2018
Учасники запитують, ми — відповідаємо
424
31 Травня 2018

«Доброго дня! Документацією про проведення допорогової закупівлі встановлено вимогу щодо надання документа, що підтверджує повноваження посадової особи або представника учасника закупівлі щодо підпису документів пропозиції. Повноваження щодо підпису документів пропозиції учасника та договору про закупівлю за результатами проведення закупівлі підтверджує протокол засновників або виписка чи витяг з протоколу засновників, та/або наказ про призначення, та/або довіреність, та/або доручення, та/або інший чинний документ, що підтверджує повноваження уповноваженої (уповноважених) особи (осіб) учасника закупівлі на підписання документів пропозиції та договору про закупівлю. Який документ чи пояснення повинен надати учасник — фізична особа-підприємець? Якщо пояснення, то якого змісту воно повинно бути? Дякую».

Добрий день! Для підтвердження повноважень учасника процедури закупівлі — фізичної особи-підприємця рекомендуємо надати сканований витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сканований паспорт (або інший документ, що посвідчує особу) та скановану довідку про присвоєння ідентифікаційного номера. Якщо документи тендерної пропозиції\договір про закупівлю буде підписувати від імені фізичної особи-підприємця інша фізична особа, то рекомендуємо надати скановану нотаріально посвідчену довіреність або інший документ, згідно з яким передано повноваження (наприклад, доручення).

Крім того, рекомендуємо надати довідку довільної форми (доволі часто її вимагають замовники), в якій зазначити, що учасник є фізичною особою-підприємцем, а тому не має можливості надати протокол засновників, виписку чи витяг з протоколу засновників, наказ про призначення, які може надати лише юридична особа, та про те, що повноваження на підписання пропозиції/ договору про закупівлю посвідчують відповідними документами (перелік зазначено вище). З додатковою інформацією можна ознайомитися у випуску журналу № 5 (68) за травень 2017 року на стор. 22–24.

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників