Учасники запитують, ми — відповідаємо

Редакція
367
30 Травня 2018
Учасники запитують, ми — відповідаємо
367
30 Травня 2018

«Доброго дня! Замовник оголосив допорогову закупівлю (аукціон) товару конкретної торговельної марки. Ми є постачальниками аналогічного товару, але замовник не передбачив можливості подавати еквівалент. Має право замовник у допорогових закупівлях закуповувати конкретну торговельну марку товару? Чи повинен обов’язково передбачити можливість подавати еквівалент, як того вимагає ст. 22 Закону України “Про публічні закупівлі”? Дякую».

Добрий день! Передусім зазначимо, що проведення допорогових закупівель не регулює Закон України «Про публічні закупівлі». Єдиним документом, в якому йдеться про порядок проведення допорогової закупівлі в системі ProZorro, на сьогодні є Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав України» 13.04.2016 № 35. При цьому цей наказ не зареєстровано в Міністерстві юстиції Україні і він не є нормативно-правовим документом, обов’язковим до виконання. Проте в п. 6.4 цього наказу зазначено, що у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на певну торговельну марку (знак для товарів і послуг) або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти прийматимуть у пропозиціях учасників. Отже, замовник має право як зазначати конкретну марку продукції, пропоновану до закупівлі, так і передбачати можливість надання еквівалента. Тож у випадку проведення допорогової закупівлі товару конкретної торгівельної марки подання пропозиції з еквівалентом цього товару буде підставою для відхилення такої пропозиції.

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників