Спрощена закупівля та нюанси її застосування на практиці

Наталія Чабан
2622
7 Травня 2020
Спрощена закупівля та нюанси її застосування на практиці
2622
7 Травня 2020

У зв’язку з надходженням численних звернень суб’єктів сфери публічних закупівель щодо цілої низки нововведень, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» в новій редакції (далі — Закон), який введено в дію з 19.04.2020, на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (далі — Мінекономіки) опубліковано роз’яснення від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 щодо поняття спрощених закупівель та особливостей застосування даної закупівлі на практиці. Коротко розглянемо основні інформативні моменти даного листа.

Спрощена закупівля в розумінні Закону

У п. 28 ч. 1 ст. 1 Закону визначено, що спрощена закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, що встановлена в п. 1 і 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Спрощену закупівлю застосовують для замовників, визначених п. 1–3 ч. 1 ст. 2 Закону, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис грн, а робіт — 1,5 мільйона грн; для замовників, визначених п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт — 5 мільйонів гривень.

Водночас...

Допорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель