Прямий договір на підставі двох відмін спрощених закупівель. Один раз чи більше?

Крістіна Бєлякова
407
5 Вересня 2020
Прямий договір на підставі двох відмін спрощених закупівель. Один раз чи більше?
407
5 Вересня 2020

Питання від читача:

«Добрий день! Двічі відмінено спрощену закупівлю, ми уклали прямий договір. Виконавець відмовляється його виконувати. Якими мають бути наші дії? Знову оголошувати спрощену закупівлю»?

Відповідь експерта:

— Відповідно до пункту 1 частини 7 статті 3 Закону про публічні закупівлі (далі — Закон) встановлено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюють без застосування порядку проведення спрощених закупівель, установленого цим Законом, у разі: якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

Законом не передбачено можливості повторного укладення прямого договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель на підставі пункту 1 частини 7 статті 3 Закону про публічні закупівлі.

Отже, можемо зробити висновок, що право укладання прямого договору без застосування порядку проведення спрощених закупівель на підставі двічі відмінених спрощених закупівель через відсутність учасників (не було жодного) використовують одноразово.

Тому якщо двічі відмінено спрощену закупівлю в разі відсутності учасників і укладено прямий договір, але виконавець відмовляється його виконувати, то рекомендую знову оголошувати спрощену закупівлю.

Також перед спрощеною закупівлею краще провести ринкові консультації щодо предмета закупівлі для успішності такої закупівлі. Детально про такі консультації читайте в статті «Попередні консультації з ринком — нові можливості для замовника та учасника» на порталі RADNUK.COM.UA.

На подібне питання, яке стосувалося двічі відмінених відкритих торгів, на порталі RADNUK.COM.UA відповідав представник Мінекономіки в публікації «Переговорна процедура на підставі двічі відміненого тендеру: один раз чи, можливо, й більше?».

Допорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель