Збільшення ціни на газ у день укладення договору про закупівлю: який шлях обрати?

Наталія Чабан
769
17 Жовтня 2021
Збільшення ціни на газ у день укладення договору про закупівлю: який шлях обрати?
769
17 Жовтня 2021

Укласти «небезпечний» договір про закупівлю газу — це страх кожного закупівельника! Усім відомо, що ця справа потребує максимальної уваги та грамотності, проте не всі замовники готові до збільшення ціни договору про закупівлю безпосередньо в день його укладення, особливо напередодні опалювального сезону. Тому пропонуємо ознайомитись із роз’ясненням та баченням Уповноваженого органу щодо цього питання.

Так, на офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено запит відділу освіти № 1239/2021 такого змісту: «Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як бути при значному підвищенні ціни на газ, в нас проходять відкриті торги на закупівлю природного газу, Ідентифікатор закупівлі UA-2021-08-18-002361-b. Ми на етапі підписання договору, переможець запропонував 19,66 грн за куб.м, але з договором надає на розгляд додаткову угоду на підвищення 40 % згідно з довідкою з ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ ПАЛАТИ та пунктом 2 частини 5 статті 41 ЗУ „Про публічні закупівлі, а саме зміною встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміною курсу іноземної валюти, зміною біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Чекаємо вашого дзвінка!»

Відповідь Мінекономіки на зазначений запит містила посилання на такі документи: листи від 11.12.2018 № 3304-04/54265-06 «Щодо розрахунку ціни...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.