Завершальний етап внесення змін до договору про закупівлю на підставі пункту 2 частини 5 статті 41 Закону

Ганна Довгая
586
26 Квітня 2021
Завершальний етап внесення змін до договору про закупівлю на підставі пункту 2 частини 5 статті 41 Закону
586
26 Квітня 2021

Як би нам не хотілось, але істотних умов договору про закупівлю не оминути. Пунктом 8 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що у тендерній документації зазначається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Це імперативна норма, а не право замовника.

У разі відхилення від такого обов’язку існує ризик визнання контролюючими органами тендерної документації замовника такою, що складена не відповідно до вимог Закону. Тим самим на уповноважених, службових (посадових) осіб замовника може бути накладено штраф у розмірі 1 700 грн (за повторне скоєння протягом року — 3 400 грн) згідно зі статтею 16414 КУпАП.

Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених Законом. Прийнято вважати, що саме проєкт договору про закупівлю є готовим до підписання сторонами закупівельного процесу документом. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що вичерпно передбачені частиною 5 статті 41 Закону.

Найбільш спірна та проблемна підстава для внесення змін до договору про закупівлю наведена у пункті 2 частини 5 статті...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.