Чи може щось бути цікавішим, ніж закупівлі? Звичайно, може, але сьогодні поговоримо про публічні закупівлі саме товару та наведемо приклад проєкту договору про закупівлю товару.
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом (Мінекономіки), із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.
Уповноважений орган наказом № 708 від 15.04.2020 затвердив Порядок визначення предмета закупівлі (далі — Порядок визначення), який встановлює правила визначення замовником предмета закупівлі із застосуванням показників цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», а також особливості визначення предмета закупівлі для окремих товарів, робіт і послуг.
Уповноважений орган наказом № 1082 від 11.06.2020 затвердив Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі (далі — Порядок розміщення). Порядок розміщення визначає процедуру розміщення інформації про публічні закупівлі, зокрема товару, яка оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу (через акредитований майданчик).
Зверніть увагу: в пункті 14 Порядку розміщення зазначено, що під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим — четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо:
- назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі;
- коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі.
Детально про порядок розміщення інформації читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Новий Порядок розміщення інформації та нові проблеми для замовників щодо зазначення інформації стосовно кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі».
Конкретно щодо закупівлі товару:
- пунктом 3 Розділу I Порядку визначення встановлено, що предмет закупівлі товарів визначається замовником згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника;
- згідно з пунктом 34 частини 1 статті 1 Закону товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів;
- відповідно до пункту 5 Розділу I Порядку визначення замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої — восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, обсягом, номенклатурою, місцем поставки товарів.
Тож коли ви визначились з предметом закупівлі, вам необхідно підготувати тендерну документацію або оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Для розуміння вартісних меж користуйтесь вартісними межами в публічних закупівлях: таблиця для кожної уповноваженої особи! У будь-якому разі вам знадобиться приклад проєкту договору про закупівлю товару. Користуйтесь, група компаній «Радник» працює для вас!