Закупівля послуг з поводження із побутовими відходами: відкриті торги чи переговорна процедура?

Анастасія Матвійчук
771
2 Жовтня 2019
Закупівля послуг з поводження із побутовими відходами: відкриті торги чи переговорна процедура?
771
2 Жовтня 2019

Наразі актуальне питання серед закупівельників (до речі, як замовників, так і учасників) — це здійснення закупівлі з вивезення побутових відходів. Про нюанси та про те, який спосіб закупівлі обрати, розмірковуватимемо в даній статті.

Робота жодного замовника не обходиться без побутових відходів, тобто відходів, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення (абзац 23 статті 1 Закону України «Про відходи»).

І замовники, яким не пощастило витрачати на послуги з поводження із побутовими відходами на рік 200 тис. грн чи більше, постали перед непростим вибором процедури закупівлі таких послуг. Сьогодні представлено три способи вирішення цього питання. Так, одні замовники обирають відкриті торги як основну процедуру для будь-якої публічної закупівлі й успішно укладають договори з переможцями таких торгів. Зрештою, ринок цих послуг не перебуває у стані природної монополії, у більшості населених пунктів України він конкурентний, тож щонайменше двоє виконавців таких послуг знайдуться. Інші замовники, двічі не отримавши на свої торги не менше двох пропозицій, оголошують переговорну процедуру за пунктом 4 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі». А третя група замовників одразу оголошує переговорну процедуру закупівлі, однак...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель