Від якої суми відраховувати 20 % у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника?

Наталія Заєць
619
14 Грудня 2021
Від якої суми відраховувати 20 % у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника?
619
14 Грудня 2021

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає норми для вирішення багатьох проблем, з якими стикаються замовники при проведенні закупівель, у тому числі алгоритми дій для неочікуваних ситуацій із закупівлею, таких як розірвання договору про закупівлю.

Відповідно до пункту 3 частини 7 статті 3 Закону замовник може не проводити спрощену закупівлю, а укласти договір без застосування порядку проведення спрощеної закупівлі, якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із розірванням договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника.

Схожа підстава і для проведення переговорної процедури закупівлі.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 40 Закону вона може бути застосована, якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендеру.

Обидві норми містять умову, що ці закупівлі проводяться на суму, що не перевищує 20 відсотків суми,...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.