Строк поставки товарів наступає раніше за строк укладення договору про закупівлю. Біда?

Редакція
5990
8 Квітня 2021
Строк поставки товарів наступає раніше за строк укладення договору про закупівлю. Біда?
5990
8 Квітня 2021

На момент оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі замовник не завжди може правильно визначити початок строку поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, оскільки йому невідома кількість учасників, що братимуть участь у закупівлі, чи буде оскарження процедури закупівлі тощо.

Як наслідок, може виникнути ситуація, коли строк укладення договору про закупівлю, наприклад у зв’язку з тривалим розглядом тендерних пропозицій та оскарженням рішення замовника, зміниться на неочікувано пізню дату, що може призвести до того, що строк поставки товарів / виконання робіт / надання послуг, зазначений в оголошенні, буде раніше дати укладеного сторонами договору про закупівлю. Що робити замовнику в такому разі?

Для уникнення вказаних невідповідностей замовник має технічно реалізовану можливість в оголошенні про проведення закупівлі не зазначати строк, з якого починається поставка товарів / виконання робіт / надання послуг, а лише строк її завершення. Детальніше на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Чітко визначена дата початку надання послуг / виконання робіт / поставки товарів. Розкриваємо ризики замовника».

Зверніть увагу на умови укладеного договору про закупівлю! Якщо замовником визначено, наприклад, таке: істотними умовами цього договору про закупівлю є предмет (найменування, кількість, якість), ціна та строк дії договору. Інші умови цього договору не є істотними та можуть змінюватися відповідно до норм Господарського та Цивільного кодексів України та умов договору про закупівлю, то строк поставки товарів/ виконання робіт / надання послуг не є істотною умовою договору про закупівлю й у випадку прострочення такої дати сторони урегульовують таке питання шляхом укладення відповідної додаткової угоди до такого договору про закупівлю, керуючись Господарським та Цивільним кодексами України.

Як правильно зазначити в тендерній документації умову щодо істотних умов договору, читайте у статті «Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю».

На випадок, якщо замовник виявить бажання укласти, наприклад, договір про закупівлю з простроченою датою поставки та у день оприлюднення договору про закупівлю внести зміни до нього шляхом укладення додаткової угоди, котра унормовує таке відхилення, то може зіштовхнутись з такими ризиками:

  1. у разі проведення моніторингу закупівлі аудитором може бути встановлено факт укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та / або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. Таке порушення може призвести до накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб у розмірі 25 500–51 000 грн згідно зі статтею 16414 КУпАП. За ті самі дії протягом року — 51 000–85 000 грн;
  2. органи Державної казначейської служби можуть відмовити в реєстрації таких зобов’язань з огляду на те, що замовником не дотримано вимоги щодо оформлення документів, а саме: дані в договорі про закупівлю не відповідають звіту про результати проведення процедури закупівлі.

В останньому випадку радимо підготувати аргументоване обґрунтування такого рішення та обов’язково зафіксувати його в протоколі уповноваженої особи або тендерного комітету.

Бажаємо вам тільки «правильних» закупівель та залишайтесь з порталом RADNUK.COM.UA, у нас ще багато цікавого!

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО