Стаття 631 ЦКУ в закупівлях — міф чи штраф?

Наталія Чабан
1304
6 Червня 2021
Стаття 631 ЦКУ в закупівлях — міф чи штраф?
1304
6 Червня 2021

Рішення про намір укласти договір про закупівлю прийнято і до цього довгоочікуваного моменту залишився лише крок, а у вас — або процедура оскарження (!), або відмова переможця від укладення договору про закупівлю (!), або взагалі відміна торгів чи визнання їх такими, що не відбулися (!). Багато хто із замовників вже втратив рівновагу та розгубився, адже все це унеможливлює виникнення договірних відносин. І єдине, що вас одночасно і непокоїть, і дає надію, — стаття 631 Цивільного кодексу України. Тож розглянемо правове підґрунтя застосування її норм, керуючись позицією Уповноваженого органу.

При укладанні договорів про закупівлю у замовників виникають питання щодо правомірності застосування вимог частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ), якою передбачено право сторін встановити, що умови договору про закупівлю застосовують до відносин між ними, які виникли до його укладення.

Для пошуку в правовому полі відповіді на це питання звернемося до роз’яснення Мінекономіки, на офіційному  сайті якого оприлюднено запит за № 1374/2020 від фізичної особи «Х», суть якого така: «Відповідно до частини 3 статті 41 Закону України „Про публічні закупівлі“ (далі — Закон) забороняється укладення договорів про закупівлю, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до / без...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.