Рятівні 20 % на початку року для замовника

Редакція
1747
22 Грудня 2021
Рятівні 20 % на початку року для замовника
1747
22 Грудня 2021

Законодавець дещо спростив життя замовників на початку року та дозволив продовжити договори про закупівлю на термін, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на наступний рік. Так, частина 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає, що дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Отож, Законом така можливість передбачена, залишається її правильно застосувати. Тому задля вдалого продовження договору до 20 % та уникнення адміністративної відповідальності, зазначимо:

  1. замовник може продовжити договір про закупівлю, укладений саме за результатами проведення процедури закупівлі та спрощеної закупівлі;
  2. продовжити договір про закупівлю можна до 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю. Згідно з Академічним тлумачним словником поняття «початковий» — «який перебуває на початку чого-небудь, передує чомусь; характерний для початку якої-небудь дії або якогось процесу; вихідний; який приймається за вихідний пункт відрахунку; нульовий тощо». Тому для забезпечення потреби замовника на час, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (яка є потребою вже наступного...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.