Покращуємо якість предмета закупівлі правильно

Ганна Довгая
2914
8 Лютого 2021
Покращуємо якість предмета закупівлі правильно
2914
8 Лютого 2021

Як ви вважаєте, пропозиція учасника надати двигун кращої якості, аніж визначено технічною специфікацією предмета закупівлі, можна вважати «покращенням якості предмета закупівлі»? Чи правомірно погоджуватися на таку пропозицію та укладати додаткову угоду до договору про закупівлю?

Певне, ви вже маєте якісь думки щодо цього. Східний апеляційний господарський суд також. Постановою цього суду від 25.03.2019 у справі № 913/416/18 щодо внесення замовником змін до договору про закупівлю в частині покращення якості предмета закупівлі було встановлено:

Відповідач (замовник) доручив КП «С» здійснити порівняльний аналіз технічних характеристик сміттєвозів портальних KGP-8.2 та KGP-8.1. Отримано відповідь про те, що сміттєвоз портальний KGP-8.2 на шасі Foton Daimler обладнаний двигуном Cummis ISF3.8S потужністю 160 кінських сил, натомість автомобіль KGP-8.1 на шасі Foton Daimler обладнаний двигуном Perkins Ti потужністю 135 кінських сил. Інших принципових характеристик, що могли б впливати на здатність сміттєвоза до перевезення твердих побутових відходів в стандартному бункері обсягом 8 м3, у даних моделях сміттєвозів немає. Отже, саме тип двигуна зі збільшеною потужністю і є покращенням якості предмета закупівлі й таким, що не призвело до збільшення суми, визначеної в договорі.

Враховуючи зазначене, покращення якості предмета закупівлі залежить від його специфіки. У разі наявності підстав, наприклад, якщо учасник надіслав лист про неможливість поставки певного товару та запропонував кращий без збільшення ціни договору про закупівлю, тоді сторони укладають додаткову угоду в порядку, встановленому договором про закупівлю та чинним законодавством.  З даного приводу надаємо приклад для вашого постійного використання додаткової угоди, що укладається на підставі пункту 3 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі».

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО