Підписання договору про закупівлю як прямий обов’язок переможця закупівлі

Редакція
395
11 Березня 2021
Підписання договору про закупівлю як прямий обов’язок переможця закупівлі
395
11 Березня 2021

У закупівельній спільноті існує думка, що підписання договору про закупівлю — це прямий обов’язок учасника, а потім і переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (наприклад, Рис. 1). При цьому деякі замовники встановлюють вимогу в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі щодо надання переможцем процедури закупівлі / спрощеної закупівлі підписаного з боку останнього два примірники договору про закупівлю. Тож чи дійсно це турбота саме переможця?

Рис.1

Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), а саме частиною 6 статті 33 передбачено, що замовник укладає (зверніть увагу, не «учасник (переможець) укладає», а «замовник укладає») договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.

У свою чергу частиною 15 статті 14 Закону визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю.

Доречним щодо цього є рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Орган оскарження) за попередньою редакцією Закону від 06.02.2020 № 2290-р/пк-пз, оголошення №UA-2019-10-31-001781-b, за яким встановлено наступне.

Підстава відхилення: «<…>станом на 20-й календарний день з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю, а саме 09.01.2020, замовнику не було надано ТОВ “Y” заповненого та підписаного з боку учасника договору “Про постачання електричної енергії споживачу” по закупівлі ДК 021:2015 09310000-5 “Електрична енергія” <…>». 

У цьому випадку Орган оскарження вирішив зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Y» та визначення ТОВ «Z» переможцем процедури закупівлі. Детальніше читайте в статті «Хто є відповідальним за укладення договору про закупівлю?».

Більше того, замовник може відхилити переможця процедури закупівлі виключно на підставах, вичерпно передбачених пунктом 3 статті 31 Закону. А найбільш сумісна підстава у цьому випадку — це «відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю». Пам’ятайте! Така «відмова» повинна бути аргументована з боку замовника і містити, наприклад, копії офіційного звернення до переможця процедури закупівлі, де обов’язково зазначити розумні строки для укладення договору про закупівлю / у телефонному режимі запросити в переможця процедури закупівлі, котрий відмовляється від укладення договору про закупівлю, надіслати офіційну відмову (лист).

Успіхів у здійсненні закупівель та залишайтеся з порталом RADNUK.COM.UA, у нас ще багато цікавого!

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель