Отримали скаргу й укладаємо договір на 20 % — яку процедуру обрати? Розглядаємо дві практичні ситуації

Крістіна Бєлякова
526
8 Червня 2021
Отримали скаргу й укладаємо договір на 20 % — яку процедуру обрати? Розглядаємо дві практичні ситуації
526
8 Червня 2021

Наразі почастішали випадки, коли замовники почали використовувати можливість укладання договору про закупівлю в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується, відповідно до можливих випадків, передбачених у Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У попередній статті на порталі RADNUK.COM.UA «Скарга на 20 відсотків!» автор уже розглянув випадки застосування 20 відсотків. У даній статті розглянемо також три практичні аспекти, розберемо, у яких випадках та яку саме закупівлю можна проводити, коли оскаржується тендер, а також від якої вартості рахувати 20 відсотків.

Коли можливо укласти договір без використання електронної системи закупівель на 20 відсотків?

Пунктом 3 частини 7 статті 3 Закону передбачено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із оскарженням прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується.

Для того щоб зрозуміти, на...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.