Особливості укладення та реєстрація договорів про закупівлю програмного забезпечення та послуг з його обслуговування

Олена Жадан
1039
11 Травня 2021
Особливості укладення та реєстрація договорів про закупівлю програмного забезпечення та послуг з його обслуговування
1039
11 Травня 2021

У замовників часто виникає необхідність у закупівлі такого товару, як програмне забезпечення (далі — ПЗ), однак для використання цього товару необхідно одразу ж здійснювати закупівлю послуг з його установлення та подальшого супроводження. У цій статті розглянемо, як правильно здійснювати такі закупівлі — разом із ПЗ закупати й послуги з його обслуговування чи предметом закупівлі буде окремо товар та послуга.

Визначення предмета в разі закупівлі програмного забезпечення та послуг, пов’язаних із його постачанням

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) предмет закупівлі визначається на підставі положень Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708.

Предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Зокрема, у розумінні Закону товар — це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Більше читайте на порталі

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.