Оголошення без ПДВ, але укладаємо договір про закупівлю з ПДВ: нестандартна комбінація та можливі ризики

Наталія Чабан
931
24 Січня 2022
Оголошення без ПДВ, але укладаємо договір про закупівлю з ПДВ: нестандартна комбінація та можливі ризики
931
24 Січня 2022

Закупівля оголошена без урахування ПДВ, а переможець є платником ПДВ — ця комбінація й досі не втрачає своєї актуальності, залишаючи безліч запитань. Саме така група замовників потрапляє у непросту ситуацію, яка напряму пов’язана з визначенням кінцевої вартості договору про закупівлю.

Так, крок у сторону врахування ПДВ у складі ціни предмета закупівлі може мати ланцюжок негативних наслідків, приміром починаючи від порушення принципу максимальної економії, закінчуючи нікчемністю договору про закупівлю, оскільки в такому разі зазначення ціни договору про закупівлю без ПДВ не відображатиме реальних податкових зобов’язань переможця. Чи існує виграшна партія у цій комбінації, з’ясуємо з роз’яснення Мінекономіки. 

Огляд запиту № 441/2021 на офіційному сайті Мінекономіки

На офіційному сайті Уповноваженого органу від ЛМКП «Х» оприлюднено запит № 441/2021, суть якого така: «В результаті проведення процедури закупівлі, оголошеної замовником без урахування включення до очікуваної вартості податку на додану вартість (ПДВ), переможцем може стати як платник, так і неплатник ПДВ. У разі перемоги учасника — платника ПДВ у кінцевій вартості договору повинен бути врахований ПДВ, і в такому випадку у договорі буде зазначена сума без ПДВ (згідно з результатами аукціону), що не суперечить частині 4 статті 41 Закону України ‟Про публічні закупівлі” (далі — Закон), та сума з урахуванням ПДВ....

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.