(НЕ) суттєві умови договору: як влучити в ціль?

Наталія Чабан
804
16 Травня 2021
(НЕ) суттєві умови договору: як влучити в ціль?
804
16 Травня 2021

Укладення договору про закупівлю — не тільки заключний етап закупівельного процесу, а й початок нового — його виконання. Звісно, цей надзвичайно вагомий і вкрай актуальний етап турбує завбачливого замовника та змушує хвилюватись і дивуватись не надто обізнаного учасника. Тому пропонуємо вашій увазі позицію Мінекономіки з питання розширення можливостей внесення змін до договору про закупівлю у випадках, які не окреслені частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Отримана відповідь не тільки розкриє поняття істотних умов договору про закупівлю, а й спростує виникнення певних запитань у процесі його виконання та внесення змін.

Відповідно до Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Отже, чинна редакція Закону визначає договір про закупівлю саме як господарський договір.

Водночас частиною 1 статті 41 Закону передбачено, що договір про закупівлю укладають відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексу України з огляду на особливості, визначені Законом.

Тож не варто нехтувати Законом, норми якого є спеціальними нормами та визначають правові підстави внесення змін до договорів про закупівлю, укладених за результатами проведення спрощених закупівель / процедур закупівель.

Так, Законом...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.