Підпунктом 1 пункту 1 постанови про «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) встановлено, що оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та «Про оборонні закупівлі».
Таким чином, розділимо поняття договір про закупівлю і договір, щоб потім розібратися, на яких умовах можна вносити зміни до таких договорів про закупівлю та договорів.
Договір про закупівлю
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.Іншими словами: за результатом успішно проведених відкритих торгів / торгів з обмеженою участю / конкурентного діалогу / переговорної процедури закупівлі / спрощеної закупівлі замовник отримує договір про закупівлю, зміни до якого в першу чергу вносять згідно з частиною 5 статті 41 Закону (див. Рисунок).
