На яких умовах можна вносити зміни до договорів про закупівлю та договорів під час воєнного стану

Крістіна Бєлякова
1540
19 Квітня 2022
На яких умовах можна вносити зміни до договорів про закупівлю та договорів під час воєнного стану
1540
19 Квітня 2022

Підпунктом 1 пункту 1 постанови про «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) встановлено, що оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та «Про оборонні закупівлі».

Таким чином, розділимо поняття договір про закупівлю і договір, щоб потім розібратися, на яких умовах можна вносити зміни до таких договорів про закупівлю та договорів.

Договір про закупівлю

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.Іншими словами: за результатом успішно проведених відкритих торгів / торгів з обмеженою участю / конкурентного діалогу / переговорної процедури закупівлі / спрощеної закупівлі замовник отримує договір про закупівлю, зміни до якого в першу чергу вносять згідно з частиною 5 статті 41 Закону (див. Рисунок).

Рисунок

Як в умовах воєнного...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.