Мінекономіки про те, хто може підписувати договір в умовах воєнного стану

Ганна Довгая
537
2 Червня 2022
Мінекономіки про те, хто може підписувати договір в умовах воєнного стану
537
2 Червня 2022

На офіційному сайті Уповноваженого органу оприлюднено цікавий запит (питання) такого змісту: хто може підписувати договір у державній установі? Чи може директор установи передоручити за дорученням підписувати такі договори своєму заступникові?

Відповідь представника Мінекономіки на запит 488/2022: Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

При цьому відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Ураховуючи зазначене, а також статтю 64 Конституції України, Кабінетом Міністрів України прийнято 28.02.2022 постанову № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) (далі — Постанова № 169), відповідно до якої встановлено порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послугв умовах воєнного стану.

Водночас інформуємо, що узагальнені відповіді рекомендаційного характеру щодо порядку закупівель відповідно до Постанови № 169 надані в листах:

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.