Закупівля послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється замовниками у юридичних осіб та/або суб’єктів господарювання (переважно державної або комунальної власності), які займають монопольне становище на ринку, за результатами переговорної процедури закупівлі, якщо очікувана вартість закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, передбачені пунктами 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону. Водночас, чи можливе забезпечення даної потреби в закупівлі шляхом укладення прямого договору в разі неперевищення встановлених вартісних меж, спробуємо розібратись у даній статті.
Чинна редакція Закону запровадила поняття спрощеної закупівлі — придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 цього Закону (пункт 28 статті 1 Закону).
Частиною 7 статті 3 Закону передбачено випадки, коли замовник здійснює придбання послуг, очікувана вартість яких коливається у вказаних вище межах, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин.
Щодо можливості застосування вимог даної норми Закону в разі закупівлі замовниками послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розглянемо приклад консультації Мінекономіки як уповноваженого органу у сфері державних закупівель.
...