Чи працює правило прямого договору для закупівлі послуг із водопостачання?

Наталія Чабан
1369
24 Грудня 2020
Чи працює правило прямого договору для закупівлі послуг із водопостачання?
1369
24 Грудня 2020

Закупівля послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється замовниками у юридичних осіб та/або суб’єктів господарювання (переважно державної або комунальної власності), які займають монопольне становище на ринку, за  результатами переговорної процедури закупівлі, якщо очікувана вартість закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, передбачені пунктами 1 та  2 частини 1 статті 3 Закону. Водночас, чи можливе забезпечення даної потреби в закупівлі шляхом укладення прямого договору в разі неперевищення встановлених вартісних меж, спробуємо розібратись у даній статті.

Чинна редакція Закону запровадила поняття спрощеної закупівлі — придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 цього Закону (пункт 28 статті 1 Закону).

Частиною 7 статті 3 Закону передбачено випадки, коли замовник здійснює придбання послуг, очікувана вартість яких коливається у вказаних вище межах, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого Законом, у разі: якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання за наявності одного з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин.

Щодо можливості застосування вимог даної норми Закону в разі закупівлі замовниками послуг із централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розглянемо приклад консультації Мінекономіки як уповноваженого органу у сфері державних закупівель.

...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель