Чи можна збільшити ціну товару у зв’язку з ринковими коливаннями, якщо не було жодної поставки?

Анастасія Матвійчук
647
1 Липня 2021
Чи можна збільшити ціну товару у зв’язку з ринковими коливаннями, якщо не було жодної поставки?
647
1 Липня 2021

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон) сторони договору про закупівлю вправі збільшити ціну за одиницю товару до 10 % пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, – не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю / внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Темі правильного застосування пункту 2 частини 5 статті 41 Закону про закупівлі ми присвятили цілий цикл матеріалів, що було опубліковано до введення. У статті «Обрахунок строків при підвищенні ціни за одиницю товару до 10 %» розповідали, що означає «не частіше ніж один раз на 90 днів». У статті  «Коли обмеження щодо строків зміни ціни товару у договорі про закупівлю не застосовуються» з’ясовували, на які випадки насправді не поширюються обмеження щодо строківзміни ціни за...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.