Чи можна при судовому оскарженні рішень замовника зобов’язати останнього не укладати договір про закупівлю?

Ірина Кепич
382
26 Січня 2022
Чи можна при судовому оскарженні рішень замовника зобов’язати останнього не укладати договір про закупівлю?
382
26 Січня 2022

Питання читача

  • Чи можна при оскарженні у судовому порядку рішень, дій чи бездіяльності замовника, вчинених під час проведення процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі, вимагати забезпечення позову? Тобто не вчиняти жодних дій щодо укладення договору про закупівлю?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Згідно з частиною 6 статті 151 КАС України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які полягають в (або мають наслідком) припиненні, відкладенні, зупиненні чи іншому втручанні у проведення конкурсу, аукціону, торгів, тендеру чи інших публічних конкурсних процедур, що проводяться від імені держави (державного органу), територіальної громади (органу місцевого самоврядування) або за участю призначеного державним органом суб’єкта у складі комісії, що проводить конкурс, аукціон, торги, тендер чи іншу публічну конкурсну процедуру.

Однак учасник при оскарженні у судовому порядку рішень, дій чи бездіяльності замовника, вчинених під час проведення процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі, вправі вимагати забезпечення позову. На чию ж сторону стають суди?

Більшість судів дослівно цитують частину 6 статті 151 КАС України (наприклад, в Ухвалі Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.06.2021 у справі № 640/16616/21, Ухвалі Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.09.2021 у справі № 640/25423/21).

Однак суди відмовляють у задоволенні заяви про забезпечення позову шляхом заборони...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.