Чи можна продовжити строк дії договору по універсальній послузі на 20 %?

Редакція
756
14 Жовтня 2020
Чи можна продовжити строк дії договору по універсальній послузі на 20 %?
756
14 Жовтня 2020

У період, коли дія попереднього договору вже закінчується, а нову процедуру закупівлі ще не завершено, законодавство надає можливість продовжувати закуповувати товар, роботи чи послуги за договором попереднього року на певних умовах.

Так, частиною шостою статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон № 922) визначено, що дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % від суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Внесення змін та доповнень до договорів про закупівлю відбувається за допомогою оформлення додаткових угод. При цьому потрібно мати на увазі, що 20 % відраховують не від обсягу товару, що закуповують, а від загальної суми, визначеної в початковому договорі.

Варто зауважити, що умови ч. 6 ст. 41 Закону № 922 можуть застосовуватися лише до договорів про закупівлю електричної енергії за вільними цінами. Договори про закупівлі, укладені у 2020 році з Постачальниками універсальних послуг, закінчують свою дію в строки, визначені таким договором, без продовження його дії. Дане застереження ґрунтується на приписах Закону України № 2628-VIII від 23.11.2018 р., яким надано право бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності отримати універсальну послугу тимчасово на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

З наведеного випливає, що постачальники не матимуть можливості надавати споживачам електричну енергію за універсальною послугою з 2021 року.

Важливо!

Замовники, які є малими непобутовими споживачами відповідно до пункту 42 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії», а саме споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт, мають право продовжити дію договору про закупівлюна строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 % від суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку. Такого висновку можна дійти, проаналізувавши частину 1 статті 63 Закону України «Про ринок електричної енергії».

Попіклуйтесь про вчасне забезпечення електричної енергії разом із Академією Радник! Реєструйтесь на онлайн-навчання «Купуємо електричну енергію на 2021 рік», що відбудеться 15–16 жовтня 2020 року, і ви обов’язково отримаєте вичерпну та практичну інформацію, що буде незамінним помічником при проведенні вашого тендеру.

Додаткову інформацію про електричну енергію читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Закупівля електроенергії: укладаємо договори своєчасно».

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель